מכת חום לבעלי חיים

 
 
 
מאת דר' דניאל יסעור לנדאו, רופא וטרינר
המונח "מכת חום" מתייחס למצב בו חום הגוף של בעל החיים עולה בצורה מסוכנת, בשל חום עודף שהצטבר בלא יכולת של הגוף להפטר ממנו במידה מספקת. חום זה יכול להגיע ממקור חיצוני – כגון שהייה במכונית חמה (גם באביב, הטמפרטורות בפנים מכונית החונה בשמש עשויות להגיע עד 60 מעלות ויותר!!!). כמו כן יכול החום להגיע ממקור פנימי – כגון ריצה על שפת הים ללא מנוחה במשך שעה. רבים טועים בין מכת חום והתייבשות – שהיא מצב שונה הקשור בחוסר בנוזלים, ויכול להגרם כסיבוך של מכת חום או מסיבות שונות לגמרי.
 
 
איך נמנע מכות חום?
לא נשאיר את בעל-החיים ברכב לבדו, לא נשאירו קשור בפינה ללא מים או צל (ויש לזכור שהצל זז במהלך היום...) ולא ניתן לו לבצע פעילות גופנית מאומצת שאינו רגיל לה. גם אם הכלב נראה מאושר מהטיול, מתרוצץ ושמח, צריך לזכור שלא תמיד הוא מודע להתחממות גופו.

אילו סימנים יחשידו למכת חום?

בעל חיים שעבר סיפור מקרה כמתואר לעיל, כלב שהיה קשור במשך היום בחצר ובערב לא אוכל, חלש ולא עירני, חתול חוץ שנמצא שוכב ללא כוח – כל אלו מעוררים חשד למכת חום, ובכל מקרה דורשים התייעצות דחופה עם וטרינרים. מצב זה הינו חמור ביותר, ונחשב למקרה חירום מן המדרגה הראשונה. בעל-חיים שלא יטופל בהקדם עלול להדרדר במהירות.
 
 
מכת חום לבעלי חיים
 
 
 
 
אם גם אתם חושדים כי בעל החיים שלכם סובל ממכת חום למרפאה וטרינרית נחלת החי שירות וטרינר חירום 24 שעות ביממה
פנו אלינו ב-052-2507334